Healing

healing

Dövme sanatçısı işlemini tamamladıktan sonra uygulama yapılan bölgeyi medikal film ile kapatır.Sıradaki sürecimiz dövmenin 3. Gün sabahına kadar devam eder.Bu 3 günlük süre içerisinde kişinin herhangi birşey yapmasına gerek yoktur,film dövmeyi koruyacak ve hızlı bir şekilde iyileşmesine sebep olacaktır..

 

       3. Gün sabahı film çıkarıldıktan sonra antibakteriyel sıvı sabun ve içme suyu kullanarak dövmemizi temizledikten sonra sanatçının önerdiği kremi kullanmaya başlayabilirsiniz.Kreminizi ortalama 2,30-3 saat aralıklarla dövmenize sürebilirsiniz bölge ince bir tabaka olarak sürekli nemli kalmalıdır.Kuru kaldığı takdirde kabuklanma başlayabilir ,bu durumdan  endişelenmeden kreminize devam etmenizi öneririz.Dövmenizin tam iyileşme süreci kişinin tenine değişkenlik gösterebilir fakat bu süreç genellikle 1,5-2 hafta kadardır.Bu süreçte güneş koruyucu krem kullanamayacağınız için doğrudan güneş ışığından dövmenizi korumalısınız,güneşten ne kadar korunursanız dövmeniz o kadar uzun ömürlü olacaktır.

 

 

S.S.S

 

1.İyileşme sürecinde dövmeye su dokunması sorun yaratır mı?

 

İyileşme sürecinde dövmenizi içme suyu ve antibakteriyel sıvı sabun yardımı ile günde ortalama 2 defa rahatlıkla temizleyebilirsiniz bunun bir zararı olmaz aksine bölgeyi temiz tutmak süreci hızlandırıcaktır.Dikkat etmeniz gereken nokta şebeke suyu,deniz,havuz suları..Bunlardan kaçınırsanız dövmeniz sorunsuz iyileşecektir.

 

2.Güneş ışığı dövmeye zarar verir mi?

 

Tenimiz güneş ışığında yandıkça kendini yenilediği için bu durum dövmenin de renginin etkilenmesine sebep oluyor tabi ki,iyileşme sürecinde korucu krem kullanmak mümkün değil bu yüzden dövmeniz iyileşirken olabildiğince doğrudan güneş ışığına maruz kalmazsa iyi olucaktır dövmeniz iyileştikten sonra da güneşten korucu krem kullanarak dövmenin renk ömrünü uzatabilirsiniz,unutmayın dövmenize bu konuda ne kadar dikkat ederseniz o kadar iyi kalacaktır.

 

 

3.Dövme mikrop kapabilir mi?

 

 

Sanatçı dövme bitiminde bölgeyi medikal film ile kapattığı için bu dövmeyi ilk 2 gün bütün dış etkenlerden koruyor,film çıktıktan sonra da olabildiğince dövmeniz iyileşene kadar farklı insanların dokunmasından ve dışarıdaki kir,tozdan korumanız iyi olacaktır